על אודות

שמי אליאור בביאן, עורך לשון. 

בואו נדבר מקצועית

אני דוקטור ללשון מאוניברסיטת בר אילן.

בידי תואר ראשון בלשון ובתנ"ך ותעודת עריכה מאוניברסיטת בר אילן, וכן תואר שני ותואר שלישי בלשון מאוניברסיטת בר אילן. עבודת התזה שלי ועבודת הדוקטור שלי עוסקות בלשון הרמב"ן.

אני עורך לשון עצמאי ונותן שירותי עריכה ללקוחות פרטיים, להוצאות ספרים, לחברות, לארגונים ולעמותות. יש לי ניסיון בעריכת טקסטים אקדמיים – עבודות סמינריוניות, מאמרים, הצעות מחקר, תזות ועבודות דוקטור, בעריכת ספרי פרוזה ובעריכת תרגום. אני מתמחה גם במפתוח (בחירת מילות מפתח לטקסטים לשם בניית אינדקס) של טקסטים ממגוון סוגים, בין השאר טקסטים פרלמנטריים כמו נאומים ורישומי מליאות בעבודתי בכנסת ישראל. 

הייתי חבר מן המניין בצוות כותבי השאלות של חידון התנ"ך מטעם משרד החינוך ושימשתי שם שם גם כעורך לשון. שימשתי גם ככותב השאלות בחידון התנ"ך של תנועת אריאל לשנת תשע"ט (2019) ולשנת תש"ף (2020).

במגרש הביתי

באתי לעולם בשנת תשנ"ז (1996), ואני יליד בית שמש וחניך ישיבותיה.

אני חובב ספורט ושירה, אבל התחביב המובהק שלי הוא חידונים.

זכיתי בעבר פעמיים בחידון התנ"ך העולמי, פעם אחת בחידון לנוער בשנת תשע"ג (2013) ופעם אחת בתחרות 'אלוף האלופים' בשנת תשע"ט (2019). מעבר לכך השתתפתי בחידונים רבים ומגוונים: חידון התנ"ך של תנועת אריאל, חידון התנ"ך של רדיו קול ברמה, חידון הארץ ומצוותיה, חידון פרקי אבות.

בכולם זכיתי, ברוך ה', במקום הראשון.